#مقصر_یک_نفر_نیست

همانطور که احتمالا مطلع شده اید متاسفانه آقای دکتر محمدعلی نجفی قبل از ظهر هشتم خرداد طبق اقرار خودشان، همسر دوم خود را به قتل رسانده اند. مستحضرید که ایشان یکی از کارگزاران با سابقه جمهوری اسلامی ایران است که سابقه وزیری بر وزارت آموزش و پرورش در دوران رفسنجانی و همچنین شهرداری کلانشهر تهران در دوره اخیر شورای شهر تهران را در کارنامه دارد. حالا حرف و حدیث بسیار است و حتی بحث سوء استفاده این خانم از جایگاه نجفی در عرصه قدرت هم مطرح شده که در صورت اثبات هم چیزی از گناه نجفی کم نمیکند. (گفته شده این خانم کارچاق کن بوده و با دریافت مبالغی از قدرت شوهرش برای برخی عزل و نصب ها و. سوء استفاده میکرده.) با صرف نظر از قباحت و زشتی قتل در همه مجامع و مکاتب، بیایید از منظر دیگری قضیه را بررسی کنیم. اَعمال مُجرمانه ای همچون ضرب و شتم ن و حتی قتل آنان از گذشته ای دور در تمام جهان وجود داشته و دارد و اگر ادّعا کنیم که در قرن ۲۱ با وجود این همه پیشرفت علم و فرهنگ، وضعیت بدتر شده است، سخن به گزاف نگفته ایم. اما دلیل این حجم از ستیزه جویی با ن چیست؟ به عنوان کسی که سال ها به مطالعه و تحقیق پیرامون زن و خانواده مشغول بوده ام و خودم هم تجربه سال ها زندگی شویی در خانواده چندهمسری دارم، اعلام میکنم شاید مهمترین عامل این رفتارهای نابهنجار نسبت به ن، کُنش های عجیب و غریب آنان باشد که مردان را به ستوه می آورد و آنان را وادار به واکنش های عجیبتد میکند. کُنش های نه ای که مردان را مجبور می سازد که با وجود تمام عشق و علاقه ای که به همسرشان دارند در مورد او مرتکب رفتارهای مُجرمانه شوند. مصداق واقعی زبان سرخ، سر سبز میدهد به باد. مطمئنا انتقاد خواهد شد که این چه حرفی است شیخ؟ ولی با قاطعیت در جواب میگویم از سال ۹۲ تا کنون بارها و بارها مردانی فرهیخته مراجعه نموده اند که خودشان علنا اذعان نموده اند ممکن است به جهت فشار های گسترده ای که همسرشان بر آن ها وارد آورده خودکشی کنند یا حتی همسر خود را بکشند. وقتی نوع فشارها را بررسی کردم متوجه شدم بیشتر منظور فشاری است که زن با زبانش در موضوعاتی که با آبروی شوهرشان سر و کار دارد، بر شوهر وارد ساخته است. موارد بسیاری بوده اند که حتی فشارهای مالی مربوط به مهریه و نفقه و. را هم تحمل کرده اند، ولی در مورد فشار زبانی واقعا روحشان آزرده بوده است. نمی گویم مردان بی‌گناهند، نه. به هیچ وجه نمیتوان مردان را تبرئه کرد. میخواهم بگویم مقصر یک نفر نیست. 

@Chandhamsari_Ormavi

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

سنگ کاغذ قیچی دست نوشته هایی برای پدر معنوی ام آموزش برنامه نویسی گالری نگار موتور سیکلت و اسکوتر عجایب جهان روزهای سیاه دوست داشتنی فرش سجاده مسجد ؛ سجاده فرش محرابی ؛ قیمت فرش سجاده ای گرازها فلزیاب افشار